Nařízení č. 1/2014 - Zákaz podomního a pochůzkového prodeje

Některým z očanů však není jasné, jak se bránit, když jim nějaký podomní nabízeč nebo prodejce zazvoní u dveří. Zde je pár informací a rad jak na to:

Nejjednodušší a zaručeně účinné by bylo v těchto případech neotvírat. To ale nejde tak doslova. Takže postoupíme o stupeň dál. Jestliže u vás někdo zazvoní, vy otevřete, uvidíte cizího člověka, slušně oblečeného, který se vás zeptá, jestli máte chvilku čas. Už v tomto momentě byste měli zavětřit a odpovědět, že čas máte na jiné věci, ale ne na cizího člověka, kterého jste si nepozvali. Když ještě ani v této fázi nejste v obraze, o co jde, v žádném případě nepustíte tohoto cizího člověka, byť úžasně slušně vypadajícího, dál do domu – potom už by byla každá rada drahá. Předpokládejme, že slušně vypadající člověk – většinou mladý – na vás mezi dveřmi spustí nějakou nabídku nebo vás zahrne dotazy, od kterého dodavatele odebíráte elektřinu, plyn, na jaké matraci spíte, čím vysáváte a podobně. Nebudete ztrácet čas a nervy tím, že ho necháte domluvit, přerušíte jej, že nic takového nechcete, rozloučíte se a zavřete dveře. Můžete jej také upozornit, že v Březníku máme nařízením zakázán podomní prodej. Pokud budete slušní, vyžádáte si od prodejce průkaz – buď pracovní nebo průkaz totožnosti a zkusíte si alespoň základní údaje – jako firmu, číslo průkazu a podobně zapamatovat. Ideální by bylo, kdybyste měli v kapse mobil a mohli okamžitě zavolat na obec – 568 643 320, a to už by jistě vycouval i ten prodejce, který vám bude tvrdit, že se na obci nahlásil. Žádná taková hlášení se na obci neevidují a nemají žádný význam a nemohou zvrátit zákaz podomního prodeje.

Všimli jste si, že vás neposílám do kuchyně pro tužku a papír, abyste si mohli údaje z předloženého průkazu opsat a nahlásit je na obci – to by se vám také mohlo stát, že pokud nezavřete dveře, dostane se vám prodejce do domu a jste tam, kde jste být nechtěli. Ale udělat to můžete. V žádném případě však nezapomeňte zavřít dveře, byť vám to připadá neslušné. Mějte na paměti, že neslušné je také přijít k cizímu člověku bez předchozího ohlášení – což tento prodejce dělá. Takže mu jen oplácíte stejnou mincí.

Pokud se vám podaří nějaké identifikační údaje prodejce či nabízitele získat, rozloučíte se s ním, zavřete dveře a údaje co nejdřív předáte na obci. Jen tak nebude zákaz prodeje bezzubý a obec může stíhat konkrétní ho prodejce v přestupkovém řízení. A vězte, že za porušení obecně závazné vyhlášky jsou citelné pokuty.

Obec není schopna hlídat zákaz podomního prodeje anonymně a takzvaně s křížkem po funuse.

Pokud vás neustále obtěžují podomní prodejci, jste to vy, kteří můžete přispět k tomu, že schválené nařízení bude dodržováno i těmito cizími lidmi. Určitě se nebudou vystavovat několikrát za sebou tomu, že nic nevydělají a ještě zaplatí obci, na jejímž území operují, pokutu. Bez vás občanů, kterých se toto obtěžování konkrétně týká, to ale nejde.OZV č. 3/2012
o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů


OZV č. 2/2012
o místním poplatku za užívání veřejného prostranství
Příloha č. 1


OZV č. 1/2012
o místním poplatku ze psů

OZV č.5/2010
o pravidlech pohybu psů a zvířat na veřejných prostranstvích


OZV č.1/2010
o systému shromažďování, sběru, přepravy třídění, využívání a odstraňování komunálních a stavebních odpadů


OPATŘENÍ č. 1/2007
Řád veřejného pohřebiště


Adventní koncert - pozvánka

Cordial Musica ve spoluprácí s Obcí Březník si Vás dovolují pozvat na adventní koncert, který se bude konat v neděli dne 7. 12. 2014 v kostele Nanebevzetí Panny Marie u nás v Březníku od 17 hodin. Zahraje Vám Bystřické dechové kvarteto. Vstupné je dobrovolné. Všichni jsou srdečně zváni!


Místní kapela Beďňáci

Vás srdečně zve v sobotu 6. prosince do Kuroslep, kde se bude konat v sále obecního domu tradiční rocková Mikulášská zábava. Začátek akce je v 8 hodin, vstupné činí 70 Kč. S Beďnáky vystoupí společně rocková formace GUFERO z Havlíčkova Brodu. Kapela se bude těšit na Vaši návštěvu.


Pozvánka na vánoční posezení s Polužankou

v Náměšti nad Oslavou, které se bude konat dne 14. 12. 2014 od 17 hodin:


Upozornění - novela zákona o registraci vozidel

Městský úřad Náměšť nad Oslavou,
odbor dopravy a silničního hospodářství, upozorňuje občany, že od 1.1.2015 platí novela zákona o registraci vozidel. Významná změna se týká vozidel v převodu a vozidel v depozitu. Doporučujeme proto všem občanům, kterých se toto týká, aby se co nejdříve, nejlépe ještě v tomto roce, informovali na odboru dopravy a silničního hospodářství o svých vozidlech.

Telefon: 568 619 127; 568 619 121
Lubomír Kissler
vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství


Víceúčelovka - lajnujeme

Podívejte se na aktuální fotky ze stavby nového hřiště :-) Více zde.


Trenéři fotbalové přípravky

pro děti oznamují, že tréninky se budou konat pravidelně každé uterý a pátek, vždy od 16.30 hodin.


Výsledky z veřejného Ustavujícího zasedání zastupitelstva

obce pro volební období 2014 - 2018:

Starosta obce - Ing. Ladislav Malach
Místostarosta - Jaroslav Franěk

Kontrolní výbor:
1) Mgr. Simona Nevrklová
2) František Pejpek
3) Ladislav Sochor

Finanční výbor:
1) Ing. Jindra Sázavská
2) Bc. Milan Kopuletý
3) Jiří Šídlo
4) Jaroslav Staněk
5) Jan Pejpek

Kulturní výbor:
1) Zdeňka Hejlová
2) Marie Sobotková
3) Bc. Jana Řezaninová
4) Hana Sklenářová
5) Marie Pemčáková


Přehled březnických akcí do konce roku:

6.12. - Setkání starobních důchodců v sokolovně
6.12. - Mikulášská zábava v Kuroslepech (hrají březničtí Bedňáci)
7.12. - Adventní koncert (v jednání)
13.12. - Výroční schůze SDH Březník
30.12. - Silvestr cup (na novém hřišti??)
31.12. - Silvestrovský ohňostroj + svařáček u sokolovny


Sauna

Obecní úřad oznamuje, že byl v budově obecního úřadu č.p. 247 v suterénu zahájen provoz sauny. Otevřeno je vždy ve čtvrtek pro muže od 16.30 do 18.30 a dále v pátek pro ženy od 16.30 do 18.30.


Volby do zastupitelstva obce Březník - VÝSLEDKY:

Výsledky voleb do zastupitelstva obce jsou v naší obci následující:
Volební strana č. 2 - Mládí z Březníka získala 2 mandáty pro Janu Řezaninovou a Simonu Nevrklovou. Volební strana č. 4 - ODS získala 1 mandát pro Jindru Sázavskou, volební strana č. 5 Veřejnost – Sdružení nezávislých kandidátů získalo 5 mandátů pro Jaroslava Fraňka, Ladislava Malacha, Ladislava Sochora, Zdeňku Hejlovou a Milana Kopuletého. Strana č. 6: Komunistická strana Čech a Moravy získala jeden mandát pro Jiřího Šídla a volební strana č. 7: KDU - ČSL získala 2 mandáty a ty obsadili Marie sobotková a František Pejpek.

Celkem v naší obci z 560 voličů využilo možnost zvolit si svého zastupitele 402 občanů, kteří odevzdali 380 platných volebních lístků. 21 volebních lístků bylo neplatných a 1 obálka byla vhozena prázdná.

Nejvíce hlasů získal Jaroslav Franěk – celkem 256, na druhém místě je Ladislav Malach s počtem 213 hlasů, dále Ladislav Sochor získal 200 hlasů, Jana Řezaninová získala 187 hlasů, Zdeňka Hejlová získala 183 hlasů, Milan Kopuletý získal 171 hlasů, Marie Sobotková získala 149 hlasů, František Pejpek získal 128 hlasů, Simona Nevrklová 109 hlasů, Jindra Sázavská Získala 83 hlasů a Jiří Šídlo získal 62 hlasů. více


POLUŽANKA

Dne 23. 9. 2014 vyšel v Deníku článek o naší Polužance a také rozhovor s jejím kapelníkem Jiřím Křivánkem. Přečtěte si ho zde.


Provoz moštárny

ČESKÝ SVAZ ZAHRÁDKÁŘŮ BŘEZNÍK - KUROSLEPY oznamuje občanům, že dnem 8. 11. 2014 KONČÍ PROVOZ MOŠTÁRNY. Kontakty: Chadim Václav 604 831 929, Mucha Antonín 776 850 732.


Sbírka víček v místní MŠ

Stále je možno přinášet víčka od petek do místní MŠ (stačí dát pytlík za dveře a paní Sklenářová si je umístí). Sbírá se pro další potřebné dítko :-) Více zde.


Obecní úřad žádá občany,

aby z důvodu zvyšujícího se počtu vniknutí do domácností a následných krádeží, věnovali pozornost lepšímu zabezpečení svého majetku – hlavně v době své nepřítomnosti.


UPOZORNĚNÍ

Protože se opět rozmohly krádeže dřeva v obecních lesích, bude tento druh trestné činnosti nucen obecní úřad Březník hlásit Policii ČR.


Objemný odpad - Havelkovo

Obecní úřad žádá občany, kteří potřebují odložit objemné předměty jako například vysloužilé pneumatiky na sběrný dvůr Havelkovo, aby tak učinili po domluvě s panem Černým nebo panem Jaroslavem Fraňkem.Tento projekt byl uskutečněn
za finanční podpory
Fondu Vysočiny
Czech point
Egon
  
  
Homepage
Přidat do oblíbených položek
Odeslat zprávu e-mailem
english
deutsch